Město Jevíčko a okolí

Město Jevíčko nabízí svým návštěvníkům pohodovou atmosféru s možností využití různých volnočasových aktivit a kulturních zážitků.

Město Jevíčko

Město Jevíčko

Město Jevíčko leží v jihovýchodním výběžku Pardubického kraje. Historické jádro je městskou památkovou zónou.


Střed města je tvořen rozlehlým čtvercovým náměstím, ze kterého vybíhají cesty do čtyř světových stran, a je po obvodu uzavřen okružními ulicemi. Stejnou dispozici má v Evropě už jenom německé město Karlsruhe. Zachovala se více než čtvrtina městských hradeb pocházejících ze 14. století a původně gotická věž u zaniklé západní brány (žádná ze čtyř městských bran se nedochovala). Věž, renesančně přestavěná roku 1593, tvoří spolu s bývalým augustiniánským klášterem, barokním kostelem Nanebevzetí Panny Marie a renesančním zámečkem (původně tvrzí) dominantu města. Ve městě je rozmístěna řada kvalitních barokních soch. Centrem židovské obce byla synagoga v Soudní ulici, nedaleko zbytků židovského hřbitova se nachází těleso nedokončené německé dálnice ze 40. let. Za městem bylo počátkem 20. století postaveno secesní plicní sanatorium.


Více informací naleznete na oficiálních stránkách města www.jevicko.cz.

Co navštívit v okolí

Obchody lze nalézt v okruhu 100 metrů.

Aquapark se nachází 4 km od hotelu.

Lyžování je možné v obci Kladky, 14 km od Jevíčka.

Hrad Bouzov je vzdálen 22 km od hotelu.

Golfové hřiště Kořenec se nachází ve vzdálenosti 17 km.

Moravský kras, chráněná krajinná oblast, je 42 km od Jevíčka.

Mapa - Jevíčko

Tato webová stránka používá cookies ke zlepšení prohlížení webových stránek a poskytování dalších funkcí. Více informací zde. Ukládání souborů cookies můžete vypnou prostřednictvím prohlížeče nebo je také odstranit. Jak nato se dozvíte zde.